Україна посіла 2 місце у Європі за смертністю від COVID-19 – дослідження

Дата: 19.10.2021 14:48

Станом на середину жовтня Україна посідає друге місце за рівнем смертності від COVID-19 серед країн Європи.

Про це повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко під час брифінгу "Аналіз поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19", який відбувся 19 жовтня.

Як зазначив фахівець, за останні два тижні кількість смертельних випадків через COVID-19 в Україні зросла на 17% – в середньому до 300 осіб за добу. Відтак за рівнем смертності через ускладнення захворювання Україну випереджає лише Румунія.

Ганиченко додав, що водночас в Україні очікувано сповільнились темпи госпіталізації. За його словами, це пов’язано із чотириденними державними вихідними, які тривали із 14 по 17 жовтня.

За словами аналітика, з огляду на поточну динаміку захворюваності та смертності, до кінця року через ускладнення COVID-19 в Україні може померти від 68 до 92 тисяч людей.

Як зазначили у Центрі економіки охорони здоров'я, водночас Україна спроможна задовольнити потребу у вакцинації та збільшити щоденну кількість щеплень до 250-350 тисяч у порівнянні із поточним показником у 193 тисячі. Нині 98 % госпіталізованих пацієнтів в Україні є невакцинованими.