НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
- НОВИНИ
- НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
В Україні дозволили першу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.
Бустерну дозу підліткам рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Якщо дитина, з медичних показань, отримала додаткову дозу вакцини, то бустер вводять через 3 місяці після отримання додаткової дози. Відповідні зміни затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1979 Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років потрібно використовувати тільки мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer). За час пандемії в Україні від ускладень коронавірусної хвороби померло 83 дитини. Загалом, захворювання підтвердили у майже 390 тисяч неповнолітніх. Лише за минулий тиждень захворіли більше 1600 дітей. Нагадуємо, що для щеплення дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Пацієнти віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації, при цьому не обов’язково мати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем. Люди віком від 18 років, які завершили первинний курс вакцинації проти COVID-19, також можуть отримати бустерні щеплення. Перший бустер – якщо пройшло понад 5 місяців після вакцинації другою дозою дводозної вакцини або однією дозою однодозної. Другий бустер – через 4 місяці після отримання першого. Щепитися можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації. Адреси та контакти пунктів та центрів за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.
Через війну зростає ризик поширення інфекційних хвороб. Захист від них дають лише щеплення.
Спеціально готуватися до щеплення чи чекати оптимального часу для них не потрібно. Перед щепленнями не треба здавати жодних аналізів (крові, сечі, імунограму), у тому числі ПЛР-тестів чи тестів на антитіла перед вакцинацією від COVID-19. Аналіз крові чи сечі може виявити наявність запальних процесів в організмі. Втім, гострі захворювання самі по собі не є протипоказанням до вакцинації. Не рекомендують щепити людину з температурою понад 38,5 градусів не тому, що вакцинація в такому стані небезпечна, а через те, що якщо ввести вакцину і температура підвищиться або не знижуватиметься, то важко буде зрозуміти, чи то реакція на щеплення, чи людині стає гірше. У таких випадках щеплення рекомендують відкласти, доки температура нормалізується. Захищають людину від COVID-19 не лише антитіла, а й клітинний імунітет, який неможливо визначати звичайним тестом на антитіла.Тому навіть тим, хто хворів на COVID-19, рекомендовано щепитися, але не раніше ніж через 28 днів після початку хвороби. Також немає сенсу робити ПЛР-тест, адже він показовий у моменті, а людина, поки чекає тест, теж може захворіти.
Якщо ви отримали дві дози щеплення від коронавірусу понад рік тому, не слід розпочинати курс вакцинації заново. Потрібно просто зробити бустерне щеплення та подовжити захист від важкого перебігу хвороби.
Важливо: Дорослі люди мають отримати первинний курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої протиковідної вакцини, дозволеної в Україні. Через 5 місяців після первинного курсу всім людям старшим за 18 років слід зробити перше бустерне щеплення. Через 4 місяці після першого бустерного щеплення літнім людям та людям з хронічними хворобами необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати другий бустер. Якщо ви пропустили термін введення бустерної дози, не біда – просто зробіть її якнайшвидше. Отримати бустерне щеплення від ковіду можна безкоштовно в будь-якому пункті щеплень. Адреси та контакти –
Всі вакцини, які пропонуються українцям до використання, є виключно високої якості, адже це завжди для нас – пріоритет № 1.
Пропонуємо вашій увазі масштабне дослідження ефективності вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech (https://bit.ly/CoronaVac_Hong_Kong), для якого вчені проаналізували дані всіх, хто хворів на ковід у Гонконзі в період із 31 грудня 2020 року по 16 березня 2022 року. За результатами цього дослідження виявилося, що три дози вакцини CoronaVac дають дуже високий рівень захисту проти тяжкого захворювання та смерті від ковіду – 97,9 %. Причому вакцина виявилася ефективною для різних вікових груп. Так, три дози CoronaVac захищають від важкої хвороби людей віком: 20-59 років на 98,8 % 60-69 років на 97,4 % 70-79 років на 95,4 % 80+ років на 97,3 % Вакцина CoronaVac доступна в усіх пунктах щеплень. Захистіть себе – запишіться на щеплення проти COVID-19. Адреси та контакти пунктів та центрів вакцинації є за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/lis