День пам'яті жертв голодоморів

Дата: 26.11.2021 14:47

На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору. За різними оцінками, від 4,5 до 10 мільйонів українців померли під час жахливих подій 1932-1933 років.

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду» працівники Талалаївської сільської ради та вчителі Талалаївського ЗЗСО поклали квіти до пам’ятника жертв голодомору та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.