Референдум про незалежність України.

Дата: 01.12.2021 09:11

1 грудня 1991 року в Україні був проведений референдум на підтвердження Акту про державну Незалежність, що його ухвалила Верховна Рада 24 серпня того ж року. На референдумі понад 90 відсотків сказали «так» незалежній державі.

«Акт про державну незалежність України» був схвалений по всій країні вцілому і у кожній з 25 областей, Кримській АРСР і містах Київ та Севастополь зокрема.

Уже наступного дня, 2 грудня, незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія.

5 грудня 1991 року ВР затвердила результати референдуму і прийняла звернення «До парламентів і народів світу», яким заявила, що «договір 1922 року про утворення Союзу РСР Україна вважає стосовно себе недійсним і недіючим» і готова «встановити з іншими державами дипломатичні відносини».