Близько 3,5 тисяч будівель зруйновані або пошкоджені в наслідок бойових дій на Чернігівщині. 80% — це житло.

Насамперед тим, хто залишився без дому, варто звернутися до Національної поліції для відкриття відповідного кримінального провадження та отримання довідки про руйнування майна саме внаслідок бойових дій.

Порядок обстеження пошкоджених будівель затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. №473.

З отриманими документами необхідно звернутись до новостворених комісій з фіксації втраченого, знищеного або пошкодженого майна при сільських, селищних, міських радах.

Наразі Уряд працює над питанням компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло, і паралельно на місцях думають над альтернативою комфортного місця проживання.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації