Фото без опису

15 липня 2022 року набули чинності оновлені правила подання відомостей про трудову діяльність застрахованих осіб в електронній формі, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 01.06.2022 № 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок».

Зокрема, вони передбачають можливість подання страхувальником або уповноваженим представником відомостей про місце роботи, кваліфікацію, заохочення, припинення трудових відносин, відсутніх в реєстрі застрахованих осіб.

Документом визначено структуру xml-файлу, у вигляді якого подаються відомості.

Уточнено, що відомості про трудову діяльність працівника подаються одноразово. Необхідність подавати відомості повторно є лише у разі виправлення раніше поданих неточних даних.

Для створення електронних трудових книжок подаються відомості – особисто чи через уповноваженого представника:

- у вигляді копій документів, виготовлених шляхом сканування;

- в оцифрованому вигляді – шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного

фонду України, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створено запис.

Довідково:

Відомості про трудову діяльність застрахованої особи в електронній формі подаються в будь-який період

протягом п’яти років з дня набрання чинності ЗаконуУкраїни від 05 лютого 2021 року No 1217-IX “Про внесення

змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” (10 червня 2021 року) з урахуванням першочергового подання та опрацювання відомостей про трудову діяльність осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до частини першої статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося два і менше років, та про трудову діяльність осіб за період до 01 липня 2000 року.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області