Фото без опису

НЕ «ВІЯЛОВІ»:

У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВВЕДЕНІ ГРАФІКИ ОБМЕЖЕННЯ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТА ГРАФІКИ ОБМЕЖЕННЯ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПОТУЖНОСТІ

«У зв’язку з виникненням дефіциту електричної енергії в Об’єднаній енергетичній системі України через пошкодження внаслідок російської агресії об’єктів енергетичної інфраструктури ОЕС України, блоків АЕС, ТЕС та ТЕЦ і зниження температури навколишнього середовища НЕК «Укренерго» погоджено з Міністерством енергетики України застосування графіків обмеження споживання електричної енергії (ГОЕ).

У разі неефективності застосування ГОЕ попередити відповідних операторів системи розподілу та споживачів НЕК «Укренерго», що залучені до ГОЕ, про застосування графіків обмеження споживання електричної потужності (ГОП) у необхідному обсязі» – такого листа від директора з управління Об’єднаної енергетичної системи України АТ «Чернігівобленерго» отримало сьогодні о першій годині ночі.

– Із 7 години 20 жовтня до 22 години 21 жовтня у нас введені графіки обмеження споживання електроенергії на величину 0,219 млн кВт*год на добу (це усі п’ять черг, які до них входять), – пояснює т.в.о. начальника оперативно-диспетчерської служби АТ «Чернігівобленерго» Роман Горкавий. – А вже о 8.54 від чергового диспетчерської служби регіонального диспетчерського центру центрального регіону НЕК «Укренерго» було отримано команду на введення і графіків обмеження електричної потужності першої та другої черги. О 9.18 туди додалися третя і четверта черги, о 9.47 – п’ята черга. Кожна з них – на 3,6 МВт потужності.

?? Хочемо наголосити: це графіки саме обмеження споживання, а не графіки аварійного відключення чи графіки погодинного відключення! Окрім того, стосуються вони в основному підприємств.

– Диспетчерська Товариства попереджає службу технічного аудиту і вона у свою чергу зв’язується з підприємствами, які входять до потрібної із черг графіків, щоб вони виконали обмеження певного обсягу, – каже Роман Горкавий. – До черг ГОЕ і ГОП входять підприємства хімічної та нафтохімічної, металобудівної та металообробної, лісової та деревообробної, будівельної, легкої, харчової та інших промисловостей, а також інші непромислові споживачі.

У НЕК «Укренерго» впевнені – застосування таких прорахованих і контрольованих обмежень споживачів має посприяти збалансуванню роботи енергетичної системи. Однак споживачі мають бути готовими до того, що в майбутньому ситуація може погіршитися, адже із 10 жовтня українська енергосистема зазнала більших втрат, ніж за всі вісім місяців повномасштабної війни з росією. Однак не втрачаймо оптимізму – на нас обов’язково чекає Перемога, а разом із нею і покращення життя у всіх сферах.

Все буде Україна! ??