Інформаційно-роз’яснювальна зустріч про правила безпечної поведінки на забруднених територіях
Україна, за даними Женевського центру гуманітарного розмінування (GICHD), входить до п’ятірки країн, де найчастіше гинуть люди від вибухонебезпечних предметів. Території, де тривали активні бойові дії вважаються найбільш забрудненими. Щоб убезпечити жителів Чернігівської області від вибухових «пасток», що залишились після початку широкомасштабної агресії рф, британська неприбуткова недержавна організація The Halo Trust (працює у секторі протимінної діяльності по всьому світу, починаючи з 1988 року) була змушена розширити географію гуманітарного розмінування земель.
Гуманітарне розмінування складається з декількох етапів, які передбачають насамперед здійснення технічного і нетехнічного обстеження забруднених територій. Фахівці The Halo Trust ретельно досліджують зібрану інформацію про місця розташування вогневих позицій обох сторін, випадки підривів людей або тварин, карти мінних полів тощо. Відділ картографів складає відповідні схеми, за якими надалі працюватимуть фахівці з ручного або механічного розмінування. Гуманітарне розмінування, яке здійснює британська організація, передбачає не лише обстеження та розмінування районів зі статусами «Підозрювана» або «Підтверджена небезпечна територія». Крім того, The Halo Trust проводить активну роботу й з інформування населення, зокрема учнів навчальних закладів про наявну мінну небезпеку.
Так, фахівці з гуманітарного розмінування провели інформаційно-роз’яснювальна зустріч про правила безпечної поведінки на забруднених територіях на тему «Принципи безпеки під час збройного конфлікту» з працівниками Талалаївської сільської ради . Особливу увагу співробітники The Halo Trust звернули на те, як поводити себе у випадку виявлення смертельного «сюрпризу».
Лектори також нагадали присутнім ознаки небезпечних територій: боєприпаси, що не вибухнули, кратери та воронки, мертва худоба, пошкоджені транспортні засоби як цивільні, так і військові, неприбраний врожай або не засіяне поле, офіційні або неофіційні знаки. Співробітники The Halo Trust ще раз наголосили на тому, що заходити на ці ділянки смертельно небезпечно.
Після закінчення лекції з мінної безпеки присутні отримали листівки, навчальні брошури та пам’ятні сувеніри, які були розроблені та виготовлені за кошти міжнародної донорської підтримки.