Фото без опису

Вітаємо зі Всесвітнім днем дитини. Бажаємо кожен день зустрічати з посмішкою і гарним настроєм, бажаємо, щоб кожна мить дитинства була наповнена щастям, радістю і чудесами під мирним небом України!

Всесвітній день дитини - Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року, який відзначається щорічно 20 листопада.

Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Метою проведення цього дня є захист прав дітей та розвитку середовища, дружнього по відношенню до дітей у всьому світі, шляхом діалогу і активних дій, благополуччя дітей у всьому світі, укріплення та розширення діяльності ООН в інтересах дітей, підтримки діяльності Дитячого фонду ООН.
У 1954 році Генеральна Асамблея рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, дня, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Генеральна Асамблея запропонувала урядам країн святкувати цей День в будь-який з днів року, який буде визнано доцільним.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ БАТЬКІВ З ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ПРО ВИХОВАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

ст.52 Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідується за законом.

ст.53 Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

ст.141 Рівність прав та обов’язків батьків щодо дитини

ч. 1, 2. Мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між: собою, розірвання шлюбу між: ними, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

ст.155 Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов’язків

Ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ст.150 Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини

ч.1-7 Батьки мають право і зобов’язані виховувати своїх дітей, піклуватися про їх здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, готувати їх до праці. Батьківські права не можуть здійснюватися в суперечності з інтересами дітей.

ст.164 Підстави позбавлення батьківських прав

ч.1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

  1. не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
  2. ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
  3. жорстоко поводяться з дитиною;
  4. є хронічними алкоголіками або наркоманами;
  5. вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
  6. засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

ст.166 Правові наслідки позбавлення батьківських прав

ч.2. Особа позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

 ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ”

ст.47 Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту

ч.3. Злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав.

 АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ст.184. ч. 1. Систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

ст.184. ч.2. Передбачена відповідальність за ті ж дії, які вчинені повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення по ч.1 цієї статті.

ч.3. За вчинення неповнолітньому у віці від 14 до 16 років правопорушення, яке передбачає відповідальність згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ст.22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність

ч.1. Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.

ч.2. Особи що вчинили злочин у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство (ст.115-117), посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з надання правової допомоги, представника іноземної держави (ст. 112, 348, 400, 443), умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121, частина третя ст. 345,346, 350, 377, 398), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 122, частина друга ст. 345,346, 350, 377, 398), диверсію (ст.113), бандитизм (ст.257), терористичний акт (ст.258), захоплення заручників (ст. 147 і 349), зґвалтування (ст.152), насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом (ст. 153), крадіжку (ст.185, частина перша ст. 262, 308), грабіж: (ст. 186, 262, 308), розбій (ст. 187, частина третя ст.262, 308), умисне знищення або пошкодження майна (частина друга ст. 194, 347, 352, 378, частини друга та третя ст. 399), пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (ст. 277), угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річного судна (ст.278), незаконне заволодіння транспортним засобом (частини друга, третя ст. 289), хуліганство (ст.296).

ст.166 Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

ст.304 Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність

Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми — карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.