Фото без опису

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН: ЗМІНИ У ПОРЯДКУ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ З ГРУДНЯ 2022 РОКУ  

З метою врегулювання найбільш актуальних питань щодо надання населенню житлових субсидій в умовах воєнного стану Урядом у вересні поточного року прийнято рішення щодо передання функцій з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.

При цьому передбачено етапність передання цих функцій

У ВЕРЕСНІ – ГРУДНІ 2022 РОКУ

НАРАХУВАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ПРОВОДЯТЬ, як і раніше, ОРГАНИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ, а ВИПЛАЧУЮТЬ відповідні кошти ОРГАНИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ.

 

Завдяки централізації фінансування виплат скорочується строк проходження коштів до одержувача. 

ДО КІНЦЯ ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ

ОРГАНИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПРОДОВЖУЮТЬ ПРИЙМАТИ та опрацьовувати ЗВЕРНЕННЯ громадян З ПИТАНЬ ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ. 

ПОЧИНАЮЧИ З 1 ГРУДНЯ 2022 РОКУ

ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ, прийом громадян з цих питань ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ОРГАНАМИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ за екстериторіальним принципом, що дозволить забезпечити право людей на допомогу в умовах, коли вони вимушено змінили своє місце проживання. 

З’явиться також МОЖЛИВІСТЬ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН З ПИТАНЬ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ через веб-портал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України. 

З СІЧНЯ 2023 РОКУ

ВЕСЬ ПРОЦЕС ЩОДО НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ (прийом громадян, призначення, нарахування і виплата) ЗДІЙСНЮВАТИМУТЬ ОРГАНИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ. Інформація про одержувачів житлової субсидії буде передана Пенсійному фонду України.

Крім того ЗАЛИШИТЬСЯ МОЖЛИВІСТЬ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН З ПИТАНЬ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ДО уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ та посадових осіб ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ, а також через ПОРТАЛ ДІЯ. 

Таким чином, для громадян, які вже отримують житлову субсидію, нічого не зміниться. Змінюється лише орган, який надалі адмініструватиме надання житлових субсидій. Громадяни, як і раніше, отримуватимуть відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг аналізується лише під час призначення житлової субсидії. За наявності простроченої понад три місяці заборгованості, термін позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), субсидія може бути призначена лише у разі укладення договору про її реструктуризацію або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку.

Для домогосподарств, яким житлова субсидія вже призначена (відповідно до законодавства субсидія призначена до закінчення опалювального сезону – квітень 2023 року), наявність заборгованості буде враховуватись під час призначення житлової субсидії на наступний період у травні 2023 року.

Прес-служба Міністерства соціальної політики,

289-35-60,