Фото без опису

Кількість профзахворювань у 2022 році зменшилася на 15,6%

У минулому році Фондом соціального страхування України зареєстровано 2 465 випадків хронічного професійного захворювання (отруєння) українських працівників. Порівняно з 2021 роком кількість встановлених профзахворювань зменшилась на 15,6%, або 456 випадків.

Основними обставинами, внаслідок яких виникли професійні захворювання, є: недосконалість технологічного процесу, невикористання засобів індивідуального захисту та недосконалість механізмів і робочого інструменту.

Основними причинами набуття статусу потерпілого на виробництві через професійне захворювання у минулому році залишились хвороби органів дихання, захворювання опорно-рухового апарату та хвороби слуху.

Найбільша кількість професійних захворювань зареєстрована у Дніпропетровській області (39,2%), Львівській області (21,5%) та Донецькій області (18,5%). Кількість потерпілих осіб, які отримали профзахворювання, у цих областях складає 79,2% від загальної кількості потерпілих по Україні, які мають профзахворювання.

Найбільше професійних захворювань сталося в галузі добувної промисловості і розробленні кар’єрів – 86,7% від загальної кількості професійних захворювань по Україні (2 136 осіб), що на 19% (502 особи) менше порівняно з 2021 роком.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

ФССУ виплатить потерпілим 17 млн грн для забезпечення їх доглядами, ліками і засобами реабілітації

Потерпілі на виробництві отримають від Фонду соціального страхування України виплати на забезпечення їх медико-соціальними послугами, які були нараховані раніше, однак не профінансовані через припинення ФССУ.

Можливість здійснення виплат в умовах припинення Фонду реалізована завдяки змінам до пропорцій розподілу ЄСВ – проєкт таких змін було підготовлено Міністерством соціальної політики України та прийнято Урядом 17 лютого.

Ознайомитись з відповідною постановою КМУ від 17.02.2023 №145 можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zminy-do-punktu-6-dodatka-do-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-26-lystopada-2014-r-675-145-170223.

«Найближчим часом потерпілі, які мають інвалідність через виробничі нещасні випадки, отримають близько 17 мільйонів гривень – це гроші для оплати послуг осіб, які проводять для них медичні процедури на дому та здійснюють догляд, оплата лікарських засобів і медвиробів, забезпечення медичною реабілітацією, придбання протезів та інші послуги. Профінансувати ці кошти попри перешкоди, спричинені станом припинення Фонду, було для нас пріоритетним завданням, і завдяки спільній роботі з Міністерством соцполітики та виконавчою дирекцією ФССУ ми це ефективно реалізували», – зазначає голова комісії з реорганізації Фонду соціального страхування України Олександр Бахматський.

ФССУ направить потерпілим кошти для забезпечення їх такими медичними та соціальними послугами:

● спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням;

● додатковим харчуванням;

● лікуванням потерпілих та їх медичною реабілітацією;

● санаторно-курортним лікуванням;

● технічними та іншими засобами реабілітації;

● очним протезуванням, придбанням окулярів і контактних лінз, слуховими апаратами;

● лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

● бензином, ремонтом і техобслуговуванням автомобілів та транспортним обслуговуванням.

Нагадаємо, з 01 січня 2023 року Фонд соціального страхування України перебуває у процесі припинення.

 

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України