Фото без опису

Сьогодні 29 березня 2023 року в адміністративному приміщенні Талалаївської сільської ради відбулася зустріч представників Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості з представниками роботодавців, які зареєстровані на території громади.

 Заступник директора Ніжинської філії ІгорПРИХОДЬКО надав інформацію щодо змін  в законодавстві стосовно компенсації для роботодавців за працевлаштування безробітних.

Серед новацій - три нові компенсаційні виплати, спрямовані на працевлаштування безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці.

Так, компенсацію ЄВ роботодавці отримають за працевлаштування одиноких батьків, в тому числі батьків дітей з інвалідністю; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; довготривалих безробітних; осіб, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо.

Компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці надаватиметься за працевлаштування осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

50% мінімальної заробітної плати компенсуватиметься за працевлаштування осіб, віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; осіб, віком до 35 років – на перше робоче місце; осіб, звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Крім того, продовжують діяти такі послуги, як надання компенсацій на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, а ще – допомога по частковому безробіттю.

Також роботодавці мають змогу отримати мікрогрант на розвиток свого бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Ще служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера. Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.

Всі ці програми фінансової підтримки роботодавців мають на меті відродити економіку країни, зберегти існуючі та створити нові робочі місця. Тримати економічний фронт допомагає й програма з організації суспільно корисних робіт.

 

Начальник відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Наталія ГОЛОВЕНКО ознайомила присутніх щодо професійної підготовки дорослого населення навчання для осіб 45 + за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

 

За детальною інформацією щодо послуг служби зайнятості роботодавцям звертайтеся за телефоном до Ніжинської філії (04631)7-54-40.