Фото без опису

Вже понад рік у Чернігові тривають роботи по розбору завалів та відновлення будинків місцевих жителів, які постраждали під час бойових дій. Навесні цього року до цієї важливої справи знову долучилися безробітні чернігівці, які перебувають на обліку в Чернігівській філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

Організація суспільно корисних робіт цього разу проводиться Чернігівською філією спільно з громадськими організаціями «Об’єднання добровольців «Бо можемо!», «Голос батьків» та благодійною організацією «Всеукраїнський благодійний фонд «Іскра добра». Працюють безробітні на завалах у найбільш постраждалих районах Чернігова (Бобровиця та Масани), а також у Киселівській, Киїнській та Новобілоуській територіальних громадах. Завдання в усіх одне: демонтувати те, що вже не можна відновити, відсортувати вцілілі матеріали та прибрати непотріб, щоб люди могли відбудуватися. Працюють на завалах за строковим договором на місяць, з двома вихідними, восьмигодинним графіком та обідньою перервою. Замість допомоги по безробіттю отримують заробітну плату в розмірі 6700 грн.

Наразі безробітні розбирають завали на подвір’ї родини Ніни Винник з Новоселівки. В її домі проживало семеро людей, тепер там руїни. Двоє синів господині служать у ЗСУ, донька з сином на лікуванні в Німеччині, бо торік під час бомбардування вона отримала тяжку травму ноги. Побудувати тимчасове житло жінці допомагають волонтери громадської організації "Бо Можемо!" та безробітні. Всі – люди різних професій, об’єднує їх єдине – бажання допомогти. Наприклад, Вадим Веремейчик має юридичну та економічну освіту, працював у правоохоронних органах. Нині чоловік безробітний, тому із задоволенням погодився долучитися до «Армії відновлення». «Весь світ надає допомогу Україні, то чому б нам не допомогти один одному? На фронт мене не беруть за станом здоров’я, маю інвалідність. Скільки цієї пенсії? А це – робота, хоч і тимчасова. Залишився сам, так не сидіти ж одному вдома! А тут спілкування, - каже він. – А ще хочеться в такий скрутний час допомогти чим можу. Є сили, тому працюватиму скільки потрібно».

За словами Валерії, яка теж працює на суспільно корисних роботах, для безробітних це - ще й шанс отримати певні будівельні навики. «Я вже вмію чистити цеглу, працювати шуруповертом, - розповідає дівчина. – Чоловіки можуть навчитися класти цеглу, замішувати бетон, крити дах тощо. У наш час такі знання зайвими не будуть».

Співзасновник ГО «Бо можемо!» Андрій Галюга каже, їх організація зацікавлений у такій співпраці зі службою зайнятості. «Чим більше людей ми згуртуємо, тим більше зробимо», – говорить він. Роботи актуальні й потреба велика, отже запрошує в ряди добровольців усіх небайдужих людей.

Крім розбору завалів, безробітні чернігівці наразі плетуть маскувальні сітки, в Чернігівській обласній лікарні ремонтують приміщення, постраждалі внаслідок бойових дій, у комунальних підприємствах «Новозаводське», «ЖЕК-10» та «ЖЕК-13» облаштовують укриття. Загалом цього року в Чернігові до суспільно корисних робіт було залучено більше сотні безробітних.

З питань організації та проведення громадських робіт звертайтеся до будь-якого підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості (адреси та контакти тут https://is.gd/ZuCG1J ) або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості