Відповідно до рішення виконавчого комітету Талалаївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області від 02.08.2023 року № 100 Талалаївською сільською радою розпочато процес розроблення Програми комплексного відновлення території Талалаївської територіальної громади Ніжинського району Чернігівської області.

03 жовтня 2023 року відбулося перше  засідання робочої групи з розроблення Програми комплексного відновлення території Талалаївської сільської територіальної громади, яка була створена розпорядженням сільського голови від 03 серпня 2023 року № 75, як тимчасово консультативний-дорадчий орган.

Голова робочої групи Людмила Андрусенко зазначила, що Програма відновлення – це документ, який визначає основні просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення і містить комплекс заходів для забезпечення відновлення території відповідної громади (її частини), яка постраждала внаслідок збройної агресії російської федерації проти України або в якій сконцентровані соціально-економічні, інфраструктурні, екологічні чи інші кризові явища.

Під час засідання члени робочої групи обговорили порядок роботи, сформували першочергові завдання, визначилися з форматом проведення зустрічей.