Сьогодні, 06 грудня 2023 року в День Збройних Сил України у селі Велика Дорога Талалаївської сільської територіальної громади відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку на честь земляка-односельчанина Станіслава Перевери, який загинув, захищаючи Україну від російських окупантів .

Віддати шану загиблому Герою прийшли рідні, друзі, односельчани, представники Талалївської сільської ради.

Перевера Станіслав Олександрович народився 02 травня 1974 року у селі Калинівка Ніжинського району Чернігівської області, навчався у місцевій школі, у 1993-1995 проходив строкову військову службу.

З початком збройної агресії російської федерації у 2014 році Станіслав пішов добровольцем. У період з 01.07.2017 року по 18.09.2017 року, з 21.10.2017 року по 19.01.2018 року безпосередньо брав участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей у складі оперативно-тактичного угрупування «Луганськ».

У перший день повномасштабного вторгнення Станіслав захищав місто Ніжин. З 24 березня 2022 року був зарахований до списків особового складу військової частини А4427 на посаду стрільця-помічника гранатометника  1 механізованого відділення 3 механізованого взводу 1 механізованої роти. Після звільнення Чернігівщини від окупантів відправився на виконання бойових завдань із захисту територіальної цілісності та незалежності нашої держави на Сумщину, згодом на Донеччину.

04 травня 2022 року Перевера Станіслав відзначений почесним нагрудним знаком командувача Сухопутних військ Збройних Сил України «За службу».

Загинув 18 травня 2022 року від травми внаслідок вибуху в  с. Володимирівка Бахмутського району, де ціною власного життя рятував побратимів, здійснювавши евакуацію поранених.

У Станіслава залишилися син, дружина й батьки.