Фото без опису

Грошові виплати до Дня Незалежності України у 2024 році

Порядок здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”,  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1396 “Деякі питання соціального захисту осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах”.

Механізм виплати такий же, як був у 2023 році:

  1. Пенсіонерам, які мають право на таку виплату, грошова допомога буде виплачена у серпні разом із пенсією – без додаткового звернення.
  2. Ветеранам війни, які проходять службу / працюють та не є пенсіонерами, кошти буде спрямовано на небюджетні рахунки військових частин, установ, організацій, де такі громадяни проходять службу / працюють, на підставі поданих заявок, в т.ч. через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
  3. Тим, хто має право на виплату, не є пенсіонером та не проходить службу / не працює, для отримання допомоги потрібно подати до Пенсійного фонду України заяву (довільної форми). Виплату буде проведено за місцем проживання осіб на поточний рахунок в уповноваженому банку.

Перелік уповноважених банків — за посиланням: https://mof.gov.ua/uk/upovnovazheni-banki-shhodo-obslugovuvannja-zarplatnih-proektiv.

Важливо!

Заявки / заяви на здійснення разової грошової виплати подаються до 1 серпня поточного року. Якщо можливість подати заявку / заяву у зазначений термін відсутня, це можна зробити до 1 жовтня 2024 року.

Довідково

Розміри виплат визначено постановою Уряду від 02.04.2024 № 369 “Про встановлення розмірів разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, у 2024 році”.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

 

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Я – учасник бойових дій та маю інвалідність внаслідок війни. Чи буде при виплаті до Дня Незалежності України враховано обидва ці статуси та підсумовано виплати?

Разова грошова виплата до Дня Незалежності України надається відповідно до того статусу, який ветеран має станом на 24 серпня поточного року.

Належність до категорії (учасник бойових дій та особа з інвалідністю внаслідок війни) визначається відповідним посвідченням. 

Особам, які мають право на отримання кількох посвідчень згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, видається одне – за їх вибором. Під час вручення нового посвідчення, видане раніше вилучається для подальшого зберігання органом, який прийняв рішення про встановлення іншого статусу та видачу нового посвідчення (постанова Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни”).

Тобто діючий статус, який дає право на виплату, один. Відповідно до нього й надається разова грошова виплата. Якщо ви надавали територіальному управлінню Пенсійного фонду України посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, то виплату буде проведено в розмірі, встановленому для такої категорії ветеранів війни. 

 

Чи може дружина учасника бойових дій подати заяву на на включення до Реєстру пільговиків та оформлення пільги?

За потреби подати заяву на призначення пільг замість ветерана війни можуть члени його родини. До них належать, зокрема, чоловік, дружина, непрацездатні батьки, неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства II групи, особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за нею, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395 “Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу”).

Замість двох окремих заяв, за експериментальним проєктом, можна подати одну спрощену – про взяття на облік та про надання пільг.

Подати заяву та необхідні документи можна в один зі способів:

  • особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
  • поштою – на адресу органу Пенсійного фонду України;
  • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або, за наявності технічної можливості, через портал “Дія”.

      Чи може пенсіонер відмовитися від призначеної пенсії?

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в Україні призначаються такі види пенсій: за віком; по інвалідності; у зв’язку з втратою годувальника та за вислугу років.

Кожен з цих видів пенсії призначається на період, визначений законом:

  • пенсія за віком – безстроково;
  • пенсія по інвалідності – на весь час, доки особі встановлено інвалідність;
  • пенсія у зв’язку з втратою годувальника – на весь період, протягом якого утриманець вважається непрацездатним;
  • пенсія за вислугу років – безстроково (виплата пенсії здійснюється при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію).

Відповідно, коли період, на який призначено пенсію, завершується, або умова, від якої вона залежить, не виконується, – виплата пенсії припиняється.

Випадки, в яких за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється виплата пенсії, визначено статтею 49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Водночас, Законом України від 28.04.2024 №3674-ІХ статтю 49 доповнено пунктом 21 такого змісту: виплата пенсії припиняється за заявою пенсіонера про припинення виплати пенсії у зв’язку з тимчасовим проживанням за кордоном (закон набув чинності 23.06.2024).

Чи зберігається пільга на оплату житлово-комунальних послуг сільському вчителю-пенсіонеру, якщо через бойові дії він переїхав до міста та отримав статус внутрішньо переміщеної

Пільга в розмірі 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в межах встановлених норм надається, зокрема пенсіонерам-вчителям, які працювали в сільській місцевості.

Важливою умовою для отримання цієї пільги є факт проживання пенсіонера в сільській місцевості після виходу на пенсію. 

Пільга на оплату житлово-комунальних послуг буде надаватись, якщо людина проживатимете в селі, за умови, що середньомісячний дохід її сім’ї за попередні шість місяців у розрахунку на одну особу не перевищуватиме величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (у2024 році це 4240,0 грн).

 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

Подання відсутніх персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення за період з 1 липня 2000 р. по 31 грудня 2016 р., необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, поліцейським

РоздрукуватиЗгідно з порядком подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 р. по 31 грудня 2016 р., необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським (далі – Порядок), затвердженим постановою КМУ від 21.08.2019 № 770, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі – Головне управління) як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює приймання відсутніх в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр застрахованих осіб) відомостей.

Звіт (додаток до Порядку) подається у паперовій формі, завірений підписом керівника страхувальника або уповноваженого органу та скріплений печаткою (за наявності) до будь-якого сервісного центру Головного управління (адреси додаються).

 Подання звіту у вигляді електронного документа через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (далі – вебпортал) з використанням кваліфікованого електронного підпису буде реалізовано згодом, після оновлення програмного забезпечення, про що буде повідомлено додатково.

Відповідно до Порядку звіт, надісланий поштою, не вважається таким, що поданий.

Звертаємо увагу, що перевірити наявність/відсутність персоніфікованих відомостей в Реєстрі застрахованих осіб можливо через формування в особистому кабінеті страхувальника вебпорталу витягів з електронної трудової книжки співробітників – “Відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб”,
графа “Дата запису (за звітними відомостями, поданими роботодавцем)”.

 Телефони для довідок:
(0462) 603-470, 678-933.

Перелік адрес, за якими можна подати звіти у паперовій формі до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області:

м. Чернігів, вул. П’ятницька, 83-А;
с-ще Ріпки, вул. Харківська, 8;
м. Городня, вул. Троїцька, 15;
с-ще Козелець, вул. Незалежності, 3;
с-ще Куликівка, вул. Миру, 67;
м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8-А;
с-ще Срібне, вул. Миру, 41;
с-ще Талалаївка, вул. Центральна, 5;
м. Ніжин, вул. Шевченка, 21-Ж;
м. Носівка, вул. Центральна, 6;
м. Бобровиця, вул. Незалежності, 50;
м. Бахмач, вул. Чернігівська, 2-А;
м. Борзна, вул. Білозерська, 10-А;
м. Новгород-Сіверський, вул. Соборна, 3;
с-ще Короп, вул. Івана Табірци, 9;
м.Семенівка, вул. Сонячна, 10.

 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області