Фото без опису

Домогосподарствам, у яких змінились доходи, у серпні проведено автоматичний перерахунок житлових субсидій

Двічі на рік – у березні та серпні – домогосподарствам, у яких середньомісячний сукупний дохід зменшився або збільшився на понад 50 відсотків, органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення. Такий перерахунок відбувається автоматично, без звернення громадян.

При перерахунку виплат зазначеній категорії субсидіантів з серпня середньомісячний сукупний дохід враховано за I і II квартали поточного року, який співставлено з доходами за III і IV квартал минулого року (саме за цей період було враховано дохід під час призначення субсидії з травня 2024 року).

Якщо в результаті співставлення встановлено, що доходи змінились на понад 50 відсотків, розмір житлової субсидії переглянуто.

Таким чином, призначений розмір житлової субсидії в домогосподарств, у яких доходи зменшились / збільшились на понад 50 відсотків, змінився.

Довідка

Проведення перерахунку передбачено пунктом 92 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

ЗАПИТУЄТЕ — ВІДПОВІДАЄМО

Я – ФОП, працюю за спрощеною системою оподаткування (перша група). За який період і в якому розмірі буде враховано мої доходи для призначення субсидії, якщо звернусь за виплатою у вересні?

Для розрахунку житлової субсидії у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального / неопалювального сезону, враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії (пункт 37 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”).

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах:

  • одного розміру мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку першої групи;
  • двох розмірів мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку другої групи;
  • трьох розмірів мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку третьої групи.

(Пункт 9 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”).

У вашому випадку буде враховано доходи за І-II квартали поточного року. До сукупного доходу фізичної особи – підприємця за кожен місяць зазначеного періоду буде враховано один розмір мінімальної заробітної плати, незалежно від отримання (неотримання) доходів.

Чи можу я зробити благодійну пенсійну пожертву близькій мені людині в сумі меншій, ніж мінімальна зарплата?

Р          озмір благодійної пенсійної пожертви меценат визначає самостійно.

Це може бути будь-яка сума, яку людина здатна передати на благодійність.  

При цьому 70 відсотків благодійної пожертви спрямовується визначеному меценатом пенсіонеру, а 30 відсотків суми надходить до бюджету Пенсійного фонду України та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій (стаття 72-1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Відеоінструкцію, як здійснити благодійну пожертву, можна переглянути за посиланням:

 https://www.youtube.com/watch?v=WB7d6c3T2aw

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області