Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує
Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені, перерахування їх на інший бюджетний рахунок!
Повернення платникам помилково та/або надміру сплачених коштів податків здійснюється у відповідності до вимог статті 43 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 року № 60 зі змінами (далі – Порядок).
У разі помилкової або надмірної сплати податків (крім ЄСВ) кожен платник має право на повернення таких коштів або ж на перерахування їх на інший бюджетний рахунок. Підставою для повернення або перерахування є заява платника та наявність відповідної переплати.
В заяві обов’язково необхідно зазначати назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу; його суму; дату сплати; реквізити з платіжного документа, за якими перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок) та визначати напрям перерахування помилково та/або надміру/помилково сплачених коштів, що повертаються:
-
на поточний рахунок платника податків в установі банку;
-
на єдиний рахунок (у разі його використання);
-
на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Заява подається до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені.
Заява може бути подана в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету через режим «Ведення звітності» за ідентифікатором форми «J1302002» для юридичних осіб або форми «F1302002» для фізичних осіб через режим «Листування з ДПС» або засобами програмного забезпечення «Єдине вікно подання електронної звітності».
При створенні заяви в режимі «Ведення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами «рік», «період», «тип форми», зокрема «F/J13 Запити». Потім заповнює відповідний територіальний орган ДПС: «регіон», «район» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації).
У запропонованій заяві необхідно заповнити відповідні поля електронного документу (реєстраційні дані заповнюються автоматично), підписати та надіслати документ.
До заяви бажано додати копію платіжного документа, на виконання якого помилково або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету. Для цього у вкладці «Додатки» потрібно обрати опцію «Додати» документ довільного формату (F/J 1360102) та заповнити обов’язкові поля форми.
Звертаємо увагу, що повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у платника податкового боргу.
Пресслужба Головного управління ДПС у Чернігівській області
Особливості заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних інструкцій на сплату податків, зборів, платежів та єдиного внеску!
Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на особливості заповнення платіжних інструкцій на сплату податків, зборів, платежів та єдиного внеску.
Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 року №148 (далі – Порядок 148).
Пунктом 2 розділу ІІ Порядку, зокрема, визначено, що під час сплати податків, зборів на бюджетні рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює такі поля:
«Код виду сплати»;
«Додаткова інформації запису».
У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку; у полі «Додаткова інформації запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).
Сплата, зокрема, податків, зборів на бюджетні рахунки оформлюються за кожним напрямом перерахування та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією (п. 3 розділу ІІ Порядку).
У разі коли платником при сплаті, зокрема, податків, зборів на бюджетні рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до Порядку, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання за кодом сплати 101 (п. 4 розділу ІІ Порядку).
У разі сплати, податку, збору готівкою платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, оформленої у паперовій формі, заповнює відповідну інформацію, яку надавач платіжних послуг використовує в повному обсязі при виконанні платіжної операції на переказ коштів готівкою (п.8 розділу ІІ Порядку).
Пресслужба Головного управління ДПС у Чернігівській області