Фото без опису

Із 1 вересня аграрії   зареєструвавшись у Державному аграрному реєстрі    можуть   долучитись до   двох програм з держпідтримки: виплату на гектар землі та на дотацію за утримання корів.

 Перша – це виплата на гектар у розмірі 3100 грн на 1 га. Максимальний розмір – до 120 га. Немає обмежень, скільки гектарів є у власності громадян, це може бути і один, і два гектари. Друга програма – підтримка тих, хто тримає від 3-х до 100 корів. Виплата буде в розмірі 5300 грн на корову». Власник може отримати тільки один вид підтримки  виплати на гектар або підтримка тваринництва.  

  Підтримку зможуть отримати в тому числі й особисті селянські господарства. Єдина і ключова умова – земельні ділянки мають бути зареєстровані, це ж стосується і корів.  Подача документів до 15 листопада 2022 року.  Наказом Міністерства аграрної політики  від 29 серпня 2022 року №630 «Про затвердження форми заявки на отримання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» затверджена форма заявки.

Як зареєструватися у ДАРі?

Для реєстрації у ДАРі вам знадобляться: мобільний телефон, електронна пошта, кваліфікований електронний підпис (або BankID, якщо реєструється фізособа).

1.                На сайті dar.gov.ua натисніть «Зареєструватися». 

2.                Пройдіть реєстрацію через кваліфікований електронний підпис або BankID

a.                реєстрація через КЕП:

 i.                 завантажте файл ключа; 

 ii.                 введіть пароль ключа;

b.                реєстрація через BankID:

і.          натисніть BankID;

іі.         оберіть банк, яким користуєтеся;

ііі.        пройдіть аутентифікацію через сайт банку.

3.                Введіть свою електронну пошту та номер телефона.

4.                Вам надійдуть п'ятизначні коди на пошту та телефон – введіть їх у відповідні віконця.

5.                Надайте згоду доступу до персональних даних.

6.                Натисніть «Зареєструватися». Готово!

Що робити після реєстрації?

Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас:

  1. На сайті dar.gov.ua натисніть «Увійти до кабінету».
  2. Пройдіть аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).
  3. Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вкажіть ваші напрями діяльності.
  4. Завантажте статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.
  5. У розділі «Персональні дані» додайте паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.
  6. Перевірте ваші земельні ділянки, інформацію про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейдіть у розділ «Земельні ділянки».
  7. Перевірте кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейдіть у розділ Тварини.
  8. Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, зверніться до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.

За консультацією з питань внесення чи виправлення відомостей у державних реєстрах можна звертатися до Безоплатної правової допомоги 0-800-213-103. 

Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою за посиланням: https://bit.ly/DAR_registry