Фото без опису

1 серпня в Агенції регіонального розвитку відбула зустріч з учасниками бойових дій, представниками неурядових громадських, волонтерських організацій та благодійних фондів. Йшлося про шляхи та механізми підтримки ветеранів та членів їх сімей. «Хочу подякувати за вашу мужність та сміливість. Сьогодні суспільство має зробити все можливе, щоб почути вас і знайти вирішення ваших проблем», – звернулась до ветеранів заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.

Свої послуги військовим пропонувала й обласна служба зайнятості. За словами її очільниці Лідії Падалки, на сьогодні служба зайнятості може запропонувати шукачам роботи понад тисячу вакансій. Найбільш затребувані на ринку праці продавці, швачки, лікарі, водії, слюсарі, інженери, електромонтери, електрозварники, фрезерувальники, оператори верстатів тощо. 

Для тих, хто не має затребуваної професії, є можливість отримати її безкоштовно. Діють програми з навчання та перекваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для населення.  До речі, ваучер можна отримати за однією 123 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку. Вартість ваучера – 26840 грн. З початку року вже 231 особа в області отримала ваучери на навчання. Серед них, до речі, є й учасник бойових дій, який наразі здобуває професію тракториста-машиніста. 

Вже як рік діє «Урядова програма «Власна справа»  в рамках проєкту «єРобота», за якою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу у розмірі від 50 до 250 тисяч грн в залежності від кількості створених робочих місць (одного-двох). Загалом позитивні рішення за цією програмою отримали 176 мешканців області. Сума фінансової підтримки їх бізнесу від держави склала понад 40 млн грн.

Крім того, цього року в рамках проєкту є робота стартувала нова програма «Грант для ветеранів». Її на заході презентував заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Рогоець.

За його словами, до 1 млн. грн на створення або розвиток власної справи можуть отримати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя за цією програмою. Її ключова вимога - створення нових робочих місць.

Для отримання гранту потрібно визначитись з ідеєю та скласти бізнес-план. Після цього подати документи через портал Дія та захистити бізнес-план перед комісією обласного центру зайнятості в режимі онлайн-співбесіди. Рішення про надання грантових коштів приймає Державний центр зайнятості.

 

 Програмою передбачено надання грантів у розмірі:

 до 250 тис грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 1 робочого місця;

 до 500 тис грн — для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 2 робочих місць;

 до 1 млн грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення 4 робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Гранти до 500 тис. та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування: 70% вартості проєкту – за рахунок гранту, не менше 30% - за рахунок коштів отримувача.

Грантові кошти можна витрачати на придбання меблів, обладнання, транспортних засобів, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану. А також - на сплату оренди, послуги з маркетингу та реклами, лізингу та комерційної концесії.

Деталі на сайті обласного центру зайнятості https://is.gd/jxqZ7j

Консультації каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv