Маломобільні пенсіонери можуть отримати послуги Пенсійного фонду України за місцем проживання

Роздрукувати

Обслуговування громадян органами Пенсійного фонду України здійснюється стаціонарно – у сервісних центрах Фонду, на віддалених робочих місцях в територіальних громадах, центрах надання адміністративних, соціальних послуг, інших приміщеннях та дистанційно – шляхом надання електронних послуг через вебпортал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/ або за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”. 

         Окрім того, спеціалісти Фонду можуть здійснювати виїзні прийоми за місцем проживання / перебування маломобільних громадян.

 Зокрема, за місцем проживання чи перебування людини (житло, заклади охорони здоров’я, соціального захисту та ін.) проводяться виїзні прийоми осіб з інвалідністю, громадян літнього віку або тих, хто потребує стороннього догляду.

Виїзні прийоми відбуваються за зверненнями до органу Фонду таких осіб, їхніх представників або родичів, а також представників органів влади, закладів охорони здоров’я, соціального захисту тощо, де проживають / перебувають маломобільні громадяни.

         Про дату та час проведення виїзного прийому та перелік документів, необхідних для отримання послуги, фахівець органу Фонду повідомляє особу, яка подала відповідне звернення, в обраний нею спосіб, у тому числі телефоном. 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в чернігівській області

Оформлення онлайн-заяви на отримання пільг на житлово-комунальні послуги для ветеранів війни

Оформлення пільг на житлово-комунальні послуги для ветеранів війни нині є актуальною потребою. Адже ветерани часто можуть перебувати на реабілітації після отримання бойових поранень,  чи бути безпосередньо на полі бою, виконуючи службові обов’язки, у зв’язку з чим не мають можливості  особисто відвідувати сервісні центри державних установ, зокрема й ПФУ.

Тому в Україні запровадили експериментальний проєкт для спрощення звернення за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) для ветеранів війни.

За цим проєктом можна подавати одну спрощену заяву про взяття на облік та про надання пільг ветеранові через через вебпортал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/).

Цією можливістю можуть скористатися й учасники бойових дій, і особи, що отримали інвалідність унаслідок війни, і учасники війни. Не має значення, чи людина звільнилась зі служби, чи продовжує її, вона все одно має право на отримання пільг. Крім того, заяву на призначення пільг можуть подавати члени родини ветерана.

Заповнити заяву нескладно, оскільки дані збираються через електронну інформаційну взаємодію між державними реєстрами.

Для подання онлайн заяви через вебпортал необхідні такі кроки:

  • Заходимо на вебпортал Фонду (https://portal.pfu.gov.ua/ ) й авторизуємось за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
  • В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі «Комунікації з ПФУ» обираємо – «Заява на житлову субсидію чи пільгу».
  • Ознайомлюємось  з інформацією у вікні та натискаємо «Продовжити».
  • Обираємо опцію «Заява про взяття на облік ветерана війни і надання йому пільг за експериментальним проектом».
  • Для заповнення онлайн-форми, що з’явиться на екрані: зазначаємо особу, яка подає заяву, загальну інформацію про людину, яка претендує на пільги (паспортні та адресні дані), додаємо дані документів про пільги, інформацію про банківські реквізити, звертаючи увагу на підказки, які дає система.
  • Перед формуванням заяви та відправкою її до ПФУ, за допомогою опції «Додати файл», прикріпляємо  скановані копії документів, які можуть впливати на пільгу (за наявності). 
  • Надаємо згоду на обробку персональних даних, та натискаємо  кнопку «Сформувати заяву».
  • Потім тиснемо  «Підписати та відправити в ПФУ».
  • Про результат розгляду заяви про призначення пільги можна дізнатись  у розділі «Мої звернення» — «Статус звернення».

 

Нагадуємо, що оформити заяву на пільгу для сплати ЖКП можна й іншими способами:

  • безпосередньо  у будь якому  сервісному центрі Пенсійного фонду України;
  • звернутися також до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або ж обласної та Київської держадміністрації (військової адміністрації);
  • звернутися до посадової особи центру надання адміністративних послуг; 
  • надіслати поштою.

 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

 

Розрахувати прогнозний розмір пенсії можна самостійно в режимі онлайн

 

У цьому допоможе сервіс вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) - “Пенсійний калькулятор”.

Для автоматичного розрахунку прогнозного розміру пенсії використовуються дані з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Користувачу надано можливість вводити відсутні дані персоніфікованого обліку (про трудову діяльність до 01.01.2004) та порахувати наявний страховий стаж і визначити ймовірний вік виходу на пенсію відповідно до норм чинного законодавства.

При цьому застосовується показник середньої зарплати та індивідуальний коефіцієнт заробітної плати на момент проведення розрахунку.

При обчисленні коефіцієнту страхового стажу враховується, у тому числі, і страховий стаж, який може бути набутий до досягненням пенсійного віку.

Попередній розрахунок розміру пенсії має інформативний характер.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області