Міжнародний день людей похилого віку

Міжнародний день людей похилого віку

Щорічно 1 жовтня у світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку. Це свято покликане звернути увагу людства на потреби старшого покоління. Свято встановили в 1990 році відповідно до ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Першими це свято святкували саме європейці. Уже згодом до них приєдналися американці. Після свято стало по-справжньому інтернаціональним. Слід зазначити, що у цей день прийнято говорити про допомогу і захист прав пенсіонерів тощо. Відзначення Дня людей похилого віку та Дня ветерана на державному рівні – це прекрасна можливість вкотре сказати теплі слова подяки батькам, матерям, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і взагалі всім літнім людям за вклад у розвиток країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту і мудрість.  Турбота про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними своєї держави.   Ми можемо лише здогадуватися, скільки випробувань, болю і втрат довелося їм пережити і при цьому зберегти гідність, віру, любов, які вони пронесли через все своє життя. Також цей день – можливість нагадати всім про людський обов’язок бути милосердними до найповажнішої частини суспільства; це привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадська позиція повинні стати взірцем для підростаючого покоління. Вони передають у спадок все найцінніше, що накопичили за все життя. З нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку , бажаємо усім найголовнішого – міцного здоров’я, безхмарного неба, сил та наснаги і далі дарувати тепло ваших посмішок, щастя та благополуччя, радості, довголіття, добра і віри в краще майбутнє! 30 вересня, напередодні свята, Людмила Андрусенко, Талалаївський сільський голова спільно зі старостами Володимиром Орлом, Любов'ю Курило та Катериною Подолянко привітали найстаріших жителів громади:  Ярмоленко Любов Яківну (с. Безуглівка), Струк Катерину Василівну (с. Довге), Андрущенко Ганну Василівну (с. Пашківка), Дегтяренко Андрія Трохимовича (с. Курилівка), Лавріненко Тетяну Марківну (с. Бідин), Резвін Олену Петрівну (с. Синдарівське), Дудкіну Олександру Луківну (с. Талалаївка), Ігнатьєву Олену Василівну (с. Хвилівка), Потильчака Миколу Степановича (с. Лустівка), Балаш Марію Олександрівну (с. Кропивне), Опанасенко Наталію Петрівну (с. Ніжинське), Бутко Ганну Іванівну (с. Велика Дорога), Породька Петра Васильовича (с. Велика Дорога). 

УВАГА! ПІДВИЩЕНО РОЗМІРИ ШТРАФІВ ЗА ВИПАЛЮВАННЯ РОСЛИННОСТІ ТА ЇЇ ЗАЛИШКІВ

УВАГА! ПІДВИЩЕНО РОЗМІРИ ШТРАФІВ ЗА ВИПАЛЮВАННЯ РОСЛИННОСТІ ТА ЇЇ ЗАЛИШКІВ

З березня цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки», який значно підвищив розміри штрафних санкцій за порушення вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки. Нині за випалювання стерні, луків, пасовищ тощо, а також рослинності, її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення передбачено накладення штрафів у розмірі: — для громадян — від 3 060 до 6 120 грн; — для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу: — на громадян — від 6 120 до 12 240 грн; — на посадових осіб — від 21 420 до 30 600. Нагадуємо, що неконтрольоване випалювання сухої рослинності та її залишків несе велику загрозу довкіллю та шкодить здоров’ю людей. При згоранні рослинних залишків у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук. Вони здатні викликати у людини захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції та навіть онкологічні захворювання. Також під час випалювання знищується усе біологічне різноманіття — всі види рослин, тварин і мікроорганізмів. Зростає ймовірність виникнення масових пожеж, особливо лісових. Отже, підпали сухостою, недбале поводження з вогнем — це злочин проти природи, і за нього передбачена адміністративна відповідальність. Враховуючи масштабність шкоди, яку наносять пожежі, звертаємось до всіх мешканців громад з проханням дотримуватись правил благоустрою та пожежної безпеки, не спалювати сміття та рослинні залишки. За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної д ержавної адміністрації  

Всесвітній день прибирання

Всесвітній день прибирання

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 27 серпня 2021 року №1/9-426 «Щодо участі у Всесвітньому дні прибирання» з метою екологічного виховання здобувачів освіти та залучення їх до охорони довкілля, дбайливого ставлення до навколишнього середовища, виховання у них відповідального ставлення до чистоти учасники освітнього процесу закладів освіти Талалаївської сільської ради Ніжинського району долучилися до зазначеної соціально-екологічної акції.