Газ – один з найбільш прогресивних видів палива, який використовується як в промисловості так і в побуті.

Він не має кольору і запаху, тому для визначення витоків і запобігання нещасним випадкам у газ додають одоранти – речовини, які придають газу нериємний специфічний запах.

Газ не токсичний, але при накопиченні в приміщенні за рахунок витіснення повітря може викликати задуху.

В суміші з повітрям і при наявності відкритого вогню або іскри в приміщенні – газ є вибухонебезпечним. 5-15% газу в суміші з повітрям в приміщенні є межею, при якій, за наявності відповідних умов, газ може вибухнути.

Скраплений вуглеводневий газ – одержують при переробці нафти а також з попутних нафтових та газоконденсатних родовищ.

Скраплений газ важчий за повітря майже в два рази, при витоку він накопичується в нижній частині приміщення, підвалах, колодязях, приямках.

Для згорання 1м3 газу необхідно 30м3 повітря.

ПРИ НАЯВНОСТІ ЗАПАХУ ГАЗУ В ПРИМІЩЕННІ:

•  негайно перекрити крани на газових приладах і перед ними (при розміщенні балонів зі скрапленим газом додатково закрити вентилі на балонах);
  •  вивести людей із загазованих приміщень;
  •  відкрити кватирки ( вікна, фрамуги тощо);
  •  викликати аварійну газову службу (тел. 104).

Забороняється:

•  залишати без нагляду працюючі газові прилади;
  •  самовільно проводити газифікацію квартир, будинків, переставляти, замінювати та відключати старі і підключати нові газові прилади, ремонтувати газове обладнання і газопроводи;
  •  допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, що не контролюють свої дії і тих, хто не пройшов інструктаж на підприємствах газового господарства;
  •  використовувати для сну і відпочинку кухні та інші приміщення, де встановлені газові прилади;
  •  обігрівати приміщення та сушити білизну над газовими плитами;

розміщення балонів біля запасних (пожежних) виходів з приміщень, з боку головного фасаду будинків, у переїздах з інтенсивним рухом транспорту. Балони, які розташовані на сонячному боці, повинні утримуватися в затінку або під наметом